HAKKINDA

iphone1-300x50


Tepe Medya Grup

1992 Yılında Mersin FM 104.6 ile yerel radyo yayıncılığı faaliyetine başladık.
Mersin FM 104.6 Mersin’in ilk özel radyolarından olup kurucusu Hasan Nevzat TEPE’ dir.Kanuni düzenlemelerden sonra şirketleşerek TEPE RADYO TV.İŞL.SAN.TİC.A.Ş bünyesinde yayın hayatını sürdürmüş ve gördüğü büyük ilgi sonrasında prodüksiyon ve radyo yayıncılığı konusunda hızla büyümeye başlamıştır.
Mersin FM kısa sürede bölgesinde en çok dinlenen radyo* olma başarısını göstererek sektöründe tartışmasız lider konuma yükselmiştir. Bu başarı 2002 yılında Radyo MER’ in , 2008 yılında YÖRÜK FM’ İn,2012 yılında İÇEL FM ve İÇEL TV nin gruba katılmasını sağlamıştır.
Tepe Medya Grup bünyesinde bulunan radyolar farklı yayın formatları ile geniş dinleyici kitlelerine ulaşmaktadırlar.
Radyolarımızın yönetim ve yayın studyolari Mersin Merkez’de olup; karasal vericileri ulusal radyo ve televizyonlarında vericilerinin bulunduğu yüksek rakımlı Kocahamzalı köyündedir. Grubumuz kuruluşundan bu yana teknolojiyi yakından takip etmiş, yerel radyo olmasına rağmen ulusal radyo standartlarında ekip ve ekipmanlar kullanmıstır.Güçlü teknik ekibimiz ve teknolojik alt yapımız sayesinde grubumuza bağlı radyolar şu an Mersin’in en geniş yayın alanına sahip radyoları konumundadirlar. Yayinlar tamamen dijital ortamdaki stüdyolarindan, Stereo ve R.D.S.’li olarak yapılmaktadır. İnternetten yapmış olduğumuz yayın sayesinde de radyolarımız dünyanın her bölgesinden internet,IPhone,Ipad ve Android ortamlarında dinlenebilmektedir.
Tepe Medya Grup 2003 yılında bölgesindeki tüm önemli organizasyonları dinleyici ve izleyicilerine  ulaştırabilmek için 2 adet canlı yayın aracını bünyesine katmış ve bu tarihten itibaren binlerce, organizasyon,siyasi parti mitingi,spor aktiviteleri, açılışlar, fuarlar, festivaller ve konserleri  Canlı olarak aktarmıştır. Bölgesi ve bölgesi dışında pek çok farklı radyo, televizyon ve şirketlere canlı yayın aracı ve hizmeti desteği de vermektedir.
Grubumuza bağlı yayın kuruluşları basın yayın ilke ve ahlaki değerlere uygun olarak  yayın çizgilerini oluşturmuşlardır.
ŞİRKET ÜNVANI : İGRT İSTİKLAL RADYO TV A.Ş
Adres :  Bahçe Mah. 4602 Sk. Erden İş Hanı 5/14 Akdeniz/MERSİN
E-Posta Adresi : mersinfm@mersinfm.com
Telefon : 0.324.233 66 55
Faks       : 0.324.232 39 63
Logo/Çağrı işareti : İçel FM  95.0
Yayın Ortamı: Karasal Yayın Yapılmaktadır.
Radyo Frekansı:FM 95.0 Mhz.
Sorumlu Müdür : Erkan ARITMAN
İzleyici Temsilcisi : Hasan TAÇYILDIZ
                                       izleyicitemsilcisi@mersinfm.com
                                       0.324.237 27 27